YTX®, YTZ&Reg And GYZ&Reg Ticari Markaları YTX®, YTZ&Reg And GYZ&Reg Ticari Markaları
YTX®, YTZ® ve GYZ® Ticari Markaları

YTX®, YTZ® ve GYZ® GS Yuasa International Ltd'nin tescilli ticari markalarıdır 

Motosiklet üreticileri en iyisini talep eder, bu nedenle genellikle Yuasa'yı seçerler. 40 yılı aşkın bir süredir geliştirilen her bir Yuasa motosiklet aküsü, motosikletinizin orijinal aküsü ile aynı yüksek performansı, kaliteyi ve güvenilirliği sağlar. 

Yuasa motosiklet teknolojisi, hem motosiklet üreticilerinin hem de kullanıcıların artan taleplerini karşılamak için zaman içinde geliştirilmiş ve iyileştirilmiştir. Önceden, kuru şarjlı akülerde bakım için bir tapa kapağı ve atmosfere açık bir havalandırma deliği bulunurdu.

 

Yuasa YTX akülerinde tüm elektrolit özel plakalarda ve AGM separatörlerde emilir. Gelişmiş kurşun kalsiyum teknolojisi marş gücünü artırır ve bu bakım gerektirmeyen ürün yelpazesi geleneksel akülere göre üç kata kadar daha uzun süre dayanır. 

Yuasa YTX aküleri genellikle bir elektrolit paketi ile "kuru şarjlı" olarak tedarik edilir, ancak modele bağlı olarak fabrikada etkinleştirilen versiyonlar da mevcuttur. 

Yuasa YTZ aküleri, üstün ızgara ve bileşen tasarımına sahip AGM (Absorbe Cam Mat) separatörler kullanır. Derin deşarj durumundan gelişmiş bir şarj geri kazanım kapasitesine sahiptirler. Diğer avantajları arasında daha uzun raf ömrü, daha iyi bir yaşam döngüsü performansı ve aşırı titreşime karşı direnç de yer almaktadır. 

Yuasa YTZ aküleri fabrikada aktive edilmiş olarak gelir, yani üretim sırasında şarj edilmiş, asitle doldurulmuş, sızdırmaz hale getirilmiş ve aktive edilmiştir. Benzersiz bir GS Yuasa üretim sürecinin ardından üretilen Yuasa YTZ Yüksek Performans serisi, standart bakım gerektirmeyen YTX akünün tüm özelliklerine ek olarak daha fazla güç ve daha küçük boyuta sahiptir. 

1. Kapağa kadar ısı yalıtımlı kılıf 
2. Özel aktif malzeme 
3. Benzersiz genişletilmiş plaka ızgara tasarımı 
4. AGM separatörleri 
5. Polipropilen (PP) kapak ve kap

GYZ, Yuasa'nın yeni nesil Powersports aküleridir. Yuasa'nın YTZ serisi gibi, GS Yuasa'ya özgü bir üretim süreci izlenerek üretilirler. Aşırı titreşime karşı dayanıklıdırlar ve derin deşarj durumundan gelişmiş şarj geri kazanım kapasitesine sahiptirler. 

Yuasa GYZ aküleri, üretimdeki diğer tüm akülerden daha uzun raf ömrüne ve gelişmiş yaşam döngüsü performansına sahiptir. GYZ serisi, piyasadaki en iyi performansı gerektiren özelleştirilmiş motosikletler için mükemmel bir yükseltmedir. Fabrikada aktive edilmiş olarak gelirler ve bu nedenle kullanımı kolaydır. 

1. EZ Kavrama kapağı  
2. Büyük ağır hizmet tipi gömme terminaller 
3. Yerleşik pirinç somunlar 
4. Geliştirilmiş aktif malzeme 
5. Emdirilmiş Cam Elyaf seperatörler
6. Koruyucu separatör malzemesi 
7. Güvenlikli alev tutucu 
8. Isı ile yapıştırılmış kapak 
9. Bölme içi yapı 
10. Daha uzun plakalar 

1983 yılında Yuasa kuru şarjlı, Valf Ayarlı Kurşun Asit (VRLA) sızdırmaz bakım gerektirmeyen tipleri tanıttı. Bunların faydası, ağırlık ve boyutun azaltılması ve açık havalandırmanın ortadan kaldırılmasıdır. 1999'dan itibaren fabrikada aktive edilen YTZ ıslak tip, sızdırmaz bakım gerektirmeyen, yüksek performanslı akü tanıtıldı. Bu, devreye alma sürecine olan ihtiyacı ortadan kaldırdı ve açılı montajlara izin verdi. 

Yuasa aküleri daha yavaş kendi kendine deşarj oranına ve daha uzun bir ömre sahiptir, bu da diğer akülerden daha iyi performans gösterdikleri anlamına gelir. Böylece bir dahaki sefere motosikletinizi çalıştıracağınız zaman, siz hazır olduğunuzda o da hazır olacaktır.

İlginizi Çekebilir
 • Image 9

  Motosikletinizi yaza nasıl hazırlarsınız? - Kılavuz

 • Image 9 (1)

  Motosiklet veya scooter akünüzün daha uzun süre dayanmasını nasıl sağlarsınız?

 • Motosikletinizin Kış Bitince Neden Çalışmıyor

  Motosikletinizin kış sonrası neden çalışmadığını anlamak

 • Yuasa Farkı

  Yuasa Farkı

 • Akü Ile İlgili Temel Bilgiler Ve Güvenlik.

  Akü ile İlgili Temel Bilgiler ve Güvenlik

 • Akü Seçimi, Etkinleştirme Ve Şarj Etme.

  Akü Seçimi, Etkinleştirme ve Şarj Etme

 • Kurulum, Test Ve Bakım.

  Kurulum, Test ve Bakım

 • Group 530

  YTZ & TTZ Montaj Açıları

 • Image 9 (3)

  Motosiklet Terimleri Sözlüğü

Akunu Bul