Akünü Bul - Ağır Vasıta

Her aracın farklı bir enerji ihtiyacı vardır. Segmentasyonuna bağlı olarak barındırdığı teknoloji sayesinde bazı araçlar normalden fazla elektriğe ihtiyaç duyar. Bununla birlikte araçların ağır vasıta, hafif ticari, motosiklet gibi farklı sınıflarda yer alması da hepsi için farklı güç ve özelliklerdeki akülerin tasarlanmasını zorunlu kılıyor.

Yuasa Akü, alanındaki deneyimi ve uzmanlığı ile her araç için gerekli olan aküyü üretir. Kullandığınız aracın sınıfı, bulunduğu sınıf içerisinde kullanım amacının ne olduğu, sahip olduğu teknolojik donanımın gereklilikleri göz önünde bulundurularak tasarlanan aküler arasından siz de aracınız için en uygun olan aküyü tercih edebilirsiniz.

Start-Stop teknolojisine sahip olan araçların sahip olduğu rejeneratif frenleme sistemi yüksek bir enerji ihtiyacı barındırırken ağır vasıta sınıfı içindeki traktör gibi bir aracın aküsünün vibrasyona dayanıklı olması büyük önem taşır. Birbirine görece daha yakın olan, taksi ve normal bir otomobilin performansı da aracın ne kadar fazla yol kat ettiğine göre sağlanması gereken enerji ihtiyacı bazında değişiklik gösterir.

Aracınıza Uygun Akü Seçimi

Yuasa Akü, farklı sınıflardaki ya da aynı sınıfta bulunan farklı araçlar için gerekli performansı karşılayacak olan farklı akü modelleri üretmektedir. Aracınızın ihtiyacı olan aküyü bulmanız ise oldukça kolaydır. Yuasa Akü’nün akü üretimindeki teknolojisinden faydalanmak için araç sahiplerinin kolayca seçim yapabilmesi mümkündür.

Aracınız için doğru aküyü bulmak için Yuasa Akü olarak size yardımcı oluyoruz. Öncelikle aracınızın sınıfını seçmeniz ve buna odaklı olarak arama yapmanız gerekiyor. Sınıfı belirledikten sonra aracınıza en uygun olan Yuasa Akü’yü seçmek için ise aracınızın üretildiği yılı, markasını, model ana grubunu ve model alt grubunu seçmeniz gerekiyor. 

Yapacağınız seçimler doğrultusunda Yuasa Akü olarak sizin için en ideal olan akü seçeneklerini görebilirsiniz.

Akü Seçimi Neden Önemlidir?

Aracınızdan tam performans alabilmek için ihtiyaç duyulan elektrik enerjisinin üretilmesi gerekmektedir. Bu enerjinin kapasitesi de değişkenlik gösterir. Bir aracın far, iç aydınlatma, USB girişleri, radyo gibi pek çok donanımı dahi aracın aküsü sayesinde beslenmektedir. Dolayısıyla da yol boyunca aracınızın gereken performansı göstermesi doğru bir akü seçimi ile mümkün olmaktadır. 

Akü seçiminde bir diğer önemli nokta ise akünüzün uzun ömürlü olmasıdır. Akünüzün kısa sürede ömrünün dolmasına sebep olacak tercihler, sürüş konforunu sekteye uğratabilir. 

Yuasa Akü alanındaki uzmanlığı ile araç sahiplerinin beklentilerini karşılamaktadır. Aracınız ile uzun bir yolculuk yapabilmek, sürüş keyfinizin ve konforunuzun bozulmaması için ihtiyacı olan performansı sağlamaktadır. Siz de aracınız için Yuasa Akü’yü tercih edebilirsiniz. 

Hemen aracınızın sınıf, marka ve modeline uygun seçenekleri görüntüleyebilir ve aracınızın performansına en uygun olan aküyü alabilirsiniz. Yuasa “Akünü Bul” desteği sayesinde aracınız için doğru performansı bularak yolda olmanın tadını çıkarın! 

Ya da dilerseniz size en yakın bayi ve servislerimize ulaşıp aracınıza en uygun aküyü uzman yardımı ile seçebilirsiniz.  444 5 258  nolu akü destek hattı ile dilediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz. 

Akünü Bul