İnci GS Yuasa, Yuasa markalı starter aküleri için Brisa’yla anlaştı

Detay

Yuasa akülerinin distribütörlüğünü Brisa üstlenecek

İnci Holding ve GS Yuasa iştiraki İnci GS Yuasa, Yuasa markalı starter akülerinin distribütörlüğü için Türkiye lastik sektörü lideri Brisa’yla anlaştı. Yapılan anlaşmaya göre Yuasa aküler Brisa’nın Türkiye’deki 1.400’e yakın  noktasında satışa sunulacak. Ayrıca bu anlaşmayla birlikte Brisa’nın Otopratik markalı akülerini de İnci GS Yuasa üretecek.

Akü sektörünün lider firmalarından İnci GS Yuasa, Türkiye lastik sektörü lideri Brisa ile otomotiv sektörüne fayda sağlayacak bir anlaşma imzaladı. Anlaşmaya göre; Türkiye'de 1.400’e yakın satış noktası ve hizmet inovasyonlarıyla son kullanıcıya değer katan Brisa, Yuasa markalı starter akülerinin Türkiye pazarındaki yetkili distribütörü olacak. Aynı zamanda İnci GS Yuasa, Brisa’nın yenilikçi hızlı bakım ve servis mağaza zinciri Otopratik markası için de akü üretimi gerçekleştirecek.

Elbirlik: İş ilişkilerimiz en değerli sermayemiz

Türkiye lastik sektörünün lideri Brisa ile gerçekleştirdikleri işbirliğinin her iki taraf için de önemli kazanımlar sağlayacağını vurgulayan İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, “Bugün itibariyle 4 kıtada 80’in üzerinde ülkeye en gelişmiş akü çözümlerini sunarken, Türkiye’de sektörümüzün teknoloji ve hizmet lideri olarak yolumuza devam ediyoruz. Her zaman destek hizmetlerimizle kullanıcının yanında durmaya özen gösteriyoruz. Bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz iş birliği ile Türkiye pazarında satışa sunduğumuz dünyanın lider akü markalarından biri olan Yuasa aküsü, Brisa distribütörlüğünde 1.400’e yakın satış noktasında tüketiciye ulaşacak ve Brisa’ya ait Otopratik markası için akü üretimi gerçekleştireceğiz. Bugün sahip olduğumuz güçlü markalarımız ve uzun süreli iş ilişkilerimizin en değerli sermayemiz olduğunun bilincindeyiz. Türkiye'de çok geniş bir müşteri ağına hizmet inovasyonları ile değer katan Brisa ile iş birliğimizle de söz verdiğimiz gibi, Türkiye ve Avrupa’da sektöre damgasını vuran bir oyuncu olma yolunda bizlere kaldıraç olacak. Japon teknolojisini yerel ve uluslararası pazardaki tecrübemizle birleştirerek her zaman en iyiyi hedefledik ve bu yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Bize yürekten inanarak birlikte yol alan tüm iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Alemdar: İş birliğimiz tüm paydaşlarımıza fayda sağlayacak

Anlaşma ile uzun vadeli ve sürdürülebilir bir iş birliği hedeflediklerini belirten Brisa CEO’su Cevdet Alemdar; “Şirketimiz, yolculuk tecrübesinin yenilik lideri olma hedefi doğrultusunda güçlü iş birlikleri ile sunduğu değeri artırmaya ve araç sahiplerinin tüm ihtiyaçlarına yanıt veren iş modelleri ile çalışmalarını derinleştirmeye odaklanıyor. İnci GS Yuasa ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği de bu anlamda hem şirketimiz hem de sektörümüz için büyük önem taşıyor. Böylece, bir yandan satış ağımızın gücünü sunduğumuz yenilikçi ürün çeşitliliği ile artırıyoruz, bir yandan da artık kendi ürünlerini pazara sunmaya başlayan Otopratik mağaza zincirimiz, sektörde fark yaratmayı sürdürüyor. Bu sayede araç sahiplerini kaliteli, güvenilir ürün ve hizmetlerle buluşturmanın ve iş ortaklarımıza yeni iş geliştirme fırsatları yaratarak ekonomiye canlılık kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye sanayisine uzun yıllardır hizmet eden, uluslararası ortaklıklar ile yerel gücünü artıran ve yurt dışı pazarlarda ülkemizi başarıyla temsil eden iki güçlü kurum olarak bu iş birliğinin tüm paydaşlarımıza fayda sunacağına inancımız tam” şeklinde konuştu.

Akünü Bul